با پیشرفت علم و تکنولوژی، به خصوص در قرن بیستم، دانشمندان متوجه شدند که روند فیزیک و شیمیایی فرآیند شستشو چقدر پیچیده است. آن‌ها معتقد هستند که شرط مهم هنگام شستن لباس‌ها، استفاده از مواد شوینده معتبر و مناسب می‌باشد.
پوشیدن لباس‌های مرتب و تمیز باعث تقویت روحیه و افزایش اعتماد به نفس فرد می‌شود. استفاده از محصولات معتبر، حالت اولیه لباس‌ها را حفظ می‌کند و تاثیر زیادی بر تمیزی، افزایش طول عمر لباس و سالم ماندن ماشین لباسشویی دارد.

اهمیت استفاده از پودر لباسشویی مناسب

یک شوینده مناسب، کشش سطحی آب را کاهش می‌دهد و باعث حل شدن چربی‌ها در آب می‌شود. ترکیبات قلیایی این شوینده‌ها موجب بهبود در فرآیند شستشو و از بین رفتن آلودگی‌ها می‌شوند .
پودر لباسشویی نامناسب و غیر استاندارد، رنگ لباس‌ها و شکل الیاف لباس را تغییر می‌دهند و به مرور باعث پوسیدگی آن‌ها و خرابی ماشین لباسشویی می‌شوند.
با توجه به ظرافت و حساسیت پوست کودکان، استفاده از پودرهای نامناسب می‌تواند حساسیت، قرمزی و خارش پوستی ایجاد کند. اگر به سلامت کودکان‌تان اهمیت می‌دهید، لازم است با مشخصات پودر لباسشویی مناسب آشنا شوید.
تنوع محصولات شوینده در هنگام خرید باعث سردرگمی‌ اغلب افراد می‌شود. بنابراین، سافتلن قصد دارد تا در این مقاله، راهنمای انتخاب مواد شوینده را در اختیارتان قرار دهد تا در تشخیص پودر لباسشویی خوب گمراه نشوید.
یکی از رایج‌ترین سوالات در هنگام خرید پودر لباسشویی این است که «مشخصات پودر لباسشویی خوب چیست؟ » برای پاسخ به این سوال ابتدا باید با انواع پودر لباسشویی آشنا شوید. سپس به درک بهتری از اهمیت استفاده از پودر مناسب خواهید رسید.
امروزه، شرکت‌ها و برندهای مختلف شوینده در حال رقابت با یکدیگر هستند. پودرها با توجه به استانداردها و ویژگی‌ها به پودرهای لباس سفید، لباس‌های تیره و مشکی، البسه رنگی و… تقسیم می‌شوند.
این پودرها با توجه به کاربردشان و متناسب با رنگ و جنس پارچه‌ها تولید می‌شوند. فرمولاسیون این شوینده‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که در حین از بین بردن لکه‌ها، مانع از آسیب دیدن الیاف پارچه شوند.
برای مثال، شوینده‌ مناسب برای شستشوی لباس‌های سفید حاوی مواد پاک‌کننده قوی می‌باشند و باعث درخشندگی و سفیدی بیشتر لباس‌ها می‌شود. در صورت استفاده از مواد شوینده نامناسب و یا بی‌کیفیت، شاهد آسیب دیدن لباس‌ها و پاک نشدن لکه‌ها خواهید بود.
بنابراین استفاده از شوینده نامناسب، عواقب بدی به دنبال خواهد داشت.

اهمیت تشخیص پودر لباسشویی خوب برای لباس‌های سفید

برای شستن لباس‌های سفید باید از پودرهای ویژه البسه سفید با قدرت پاک‌کنندگی بالا استفاده کنید. یکی از مشخصات پودر لباسشویی خوب برای لباس‌های سفید این است که در دراز مدت باعث تثبیت رنگ سفید البسه می‌شود. همچنین، این پودرها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که موجب بازگشت درخشندگی و نشاط به البسه شوند.  شستن لباس‌های سفید با شوینده غیراستاندارد باعث کدر شدن و تغییر رنگ لباس از سفید به زرد می‌شوند.
در صورت استفاده از پودر لباسشویی نامناسب، لباس‌ها ظاهری ناخوشایند پیدا خواهند کرد و مقداری باکتری و قارچ در الیاف پارچه باقی می‌ماند.
از سوی دیگر، استفاده از پودر لباسشویی مناسب برای البسه سفید باعث افزایش طول عمر لباس و حفظ زیبایی آن‌ها می‌شود.

اهمیت تشخیص پودر لباسشویی خوب برای لباس‌های رنگی

ساختار شیمیایی این پودرها به گونه‌ای طراحی شده که در حین تمیزی و از بین بردن لکه‌ها، آسیبی به پارچه‌ها وارد نکند.
برای شستشوی لباس‌های رنگی، بهتر است از پودرهای استاندارد و مخصوص استفاده کنید تا رنگ پارچه‌ها حفظ شود و مانع از پوسیدگی آن‌ها شوید.
عدم آگاهی از مشخصات پودر لباسشویی خوب و باکیفیت باعث می‌شود که لباس‌ها زودتر از موعد فرسوده شوند.

پودر لباسشویی خوب دارای چه مشخصاتی است و چگونه آن را تشخیص دهیم؟

اهمیت تشخیص پودر لباسشویی خوب برای البسه کودکان

شوینده مناسب برای نوزادان و کودکان، فاقد بو و آنزیم است؛ زیرا، کودکان دارای پوست آسیب‌پذیر و حساس می‌باشند. بنابراین، شوینده آن‌ها باید به گونه‌ای طراحی شود که در عین از بین بردن باکتری‌ها، از پوست نوزادان و کودکان محافظت کند و مانع از بروز آلرژی شود.

«حتما بخوانید: راهنمای کامل شستشوی لباس کودکان»

چند نکته به هنگام تشخیص پودر لباسشویی مناسب

هنگام خرید پودر لباسشویی مناسب باید به کاربرد آن توجه نمایید. میزان حلالیت در آب، آنزیم‌های موجود در پودر لباسشویی، میزان پاک‌کنندگی، قدرت لکه‌بری و رایحه مواد شوینده از مسائل مهمی است که در هنگام خرید باید به آن توجه نمایید. در زیر، چند نکته برای تشخیص پودر لباسشویی خوب برای شستن لباس‌ها جمع‌آوری شده است:

چند نکته به هنگام تشخیص پودر لباسشویی مناسب

مشخصات پودر لباسشویی خوب برای لباس‌های سفید

 • برند‌های خارجی پودر لباسشویی، کلمه white را بر روی بسته‌بندی قید می‌کنند.
 • برندهای خارجی که محصولات خود را در ایران تولید می‌کنند، کلمه «وایت» را بر روی پودر لباس سفید ذکر می‌کنند.
 • گاهی یک یا چند طرح گرافیکی از لباس یا پارچه‌های سفید بر روی بسته‌بندی‌ها طراحی می‌شود.
 • برندهای داخلی، بر روی بسته‌بندی‌شان عبارت « برای لباس‌های سفید» قید می‌کنند.

مشخصات پودر لباسشویی خوب برای لباس‌های رنگی

با وجود استفاده روز افزون از مواد شیمیایی، شرکت‌ها و برندهای متعددی اقدام به ارائه و تولید پودر لباسشویی کرده‌اند. یکی از انواع پودرهای لباسشویی، پودرهای مخصوص لباس‌های رنگی است. این پودرها دارای نوعی آنزیم هستند که مانع از آسیب دیدن الیاف و رنگ لباس‌ها می‌شود.
بر روی بسته‌بندی برندهای خارجی شوینده لباس‌های رنگی، علامت «color» یا «colour» و برندهای ایرانی عبارت «مخصوص لباس‌های رنگی» قید می‌شود.
پودر لباسشویی باکیفیت دارای قدرت پاک‌کنندگی کنترل شده می‌باشد و صدمه‌ای به رنگ پارچه وارد نمی‌کند؛ در عین حال، چرک و لکه‌ها را از روی لباس پاک می‌کند.

مشخصات پودر لباسشویی خوب برای لباس‌های رنگی

علاوه بر موارد فوق، فاکتورهای زیاد دیگری برای تشخیص پودر لباسشویی خوب وجود دارد که در زیر چند مورد از آن‌ها را معرفی کرده‌ایم:

 1. مواد شوینده مناسب و باکیفیت، با بسته‌بندی مناسب ارائه می‌شود.
 2. قبل از خرید، ترکیبات پودر را بررسی کنید و پودری را تهیه کنید که دارای آنزیم‌های کارآمد است.
 3. پودر لباسشویی خوب قادر است در هر دمایی به راحتی در آب حل شود.
 4. سازنده شوینده مناسب، استانداردهای خاصی را در ترکیبات محصولات رعایت می‌کند.
 5. پودر لباسشویی خوب، پودری است که برای شستن انواع منسوجات و البسه قابل استفاده است و محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.
 6. رایحه پودر‌ها باعث القای حس پاکیزگی می‌شود؛ بنابراین، پودر خوب دارای رایحه خوشایند و دلپذیر می‌باشد.
 7. همه ما از پودرها برای از بین بردن کثیفی و لکه‌ها از روی پارچه استفاده می‌کنیم. به همین خاطر، قدرت پاک‌کنندگی و لکه‌بری، یکی دیگر از نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

«بیشتر بدانید: مایع لباسشویی چیست؟ کدام بهتر است؛ پودر یا مایع؟»

نتیجه‌گیری

با یک نتیجه‌گیری کلی، متوجه خواهید شد که انتخاب پودر لباسشویی مناسب به شرایط و عومل متعددی از جمله، نوع لباس، نوع لکه، برنامه شستشوی ماشین، درجه سختی آب، هزینه و صرفه اقتصادی ارتباط دارد. همگی این عوامل در تصمیم‌گیری برای انتخاب پودر لباسشویی مناسب تاثیر زیادی دارند.
سافتلن انتخاب پودر لباسشویی خوب و مناسب را برای شما آسان کرده است و با ارائه محصولات مناسب و استاندارد حجم زیادی از دغدغه مصرف‌کنندگان را کاهش داده است. تنها کافی است مقداری از پودر لباسشویی سافتلن را بر روی لکه‌ها و یا درون ماشین ‌لباسشویی بریزید و شاهد از بین رفتن تمام آلودگی‌ها و لکه‌ها از روی لباس‌ها باشید.

در آخر ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر حفظ لطافت و تازگی لباس‌ها در نحوه شستن لباس ها برای شما مهم است، از مواد شوینده مانند پودر ماشین لباسشویی سافتلن و پودر دستی سافتلن استفاده کنید.

مطالب مرتبط
نظر بدهید