مجله آنلاین / اتوکشی

بهمن ۱۸, ۱۳۹۶

رنگ دادن پارچه هنگام اتوکشی


بسیاری از اشخاص عادت دارند هنگام اتو کشیدن برای اینکه آسیبی به پارچه لباس وارد نشود، یک پارچه روی لباس خود پهن کنند و سپس شروع به اتوکشی نمایند. باید توجه نمایید که برای این کار همیشه از یک ملحفه سفید ساده استفاده نمایید و از چادر نمازی یا ملحفه گلدار برای این کار استفاده ننمایید چون ممکن است باعث رنگ دادن دو پارچه بر روی یکدیگر شود.


پاک کردن لکه های مختلف از روی لباس
این لکه ها معمولا پاک نمیشوند

در اکثر مواقع، لکه هایی که به این روش ایجاد می شود قابل پاک شدن نیستند زیرا اختلال رنگ صورت می گیرد و با کشیده شده اتوی داغ بر روی آن، این تداخل رنگ تثبیت می شود و عملا دیگر نمی توان آن را پاک نمود.
اما در صورتیکه رنگ های منتقل شده بر روی همدیگر نباشند و همچنین رنگ لباس سفید باشد، می توان از هیدروژن پراکساید استفاده کرد. این ماده از سفید کننده بسیار قویتر است اما برای استفاده لازم است حتماً رقیق شود زیرا باعث پوسیده شدن لباس می شود. اما اگر لباس رنگی باشد، این ماده مناسب نخواهد بود زیرا منجر به رنگبری پارچه می شود.


این مطلب را مطالعه فرمایید:

از بین بردن لکه های حاصل از رنگ دادن یک لباس به لباس دیگر هنگام شستشو

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 دیدگاه برای “از بین بردن لکه حاصل از رنگ دادن پارچه هنگام اتو کشیدن”

  1. سلام
   معمولا لباس های روشن خیلی پر رنگ و لباس های تیره احتمال رنگ دادنشون بیشتر است. به همین دلیل توصیه میکنیم که با توجه به رنگ لباس از رنگین شوی و یا مشکین شوی استفاده کنید.

    17
  2. یعنی لباسهای تیره (مشکی و سرمه ای) باهم شسته بشن و از مشکین شوی استفاده کنیم؟

   لباسهای روشن و رنگی هم باهم شسته بشن و از رنگین شوی استفاده کنیم؟

    21