قبلا در مورد ست کردن لباس های رنگ قهوه ای برای شما گفتیم. امروز میخوایم در مورد رنگ سبز صحبت کنیم. رنگ جذابی که حتما تو کمد لباس های همه ما حضور داره. رنگی که سال 2017 بعنوان رنگ سال از طرف کمپانی پنتن انتخاب شد. رنگ سبز که نشانه هایی از طبیعت را با خود به همراه دارد، در دنیای فشن و مد، رنگی خنثی محسوب می شود. خنثی بودن به این معنا است که نه در طیف رنگ های گرم و هیجانی مانند “قرمز و زرد” است و نه در طیف رنگ های سرد مثل رنگ “آبی” قرار می گیرد ولی از ترکیب رنگ زرد و آبی بدست می آید. شاید به همین دلیل است که این رنگ با هر دو طیف رنگی ست می شود. در ادامه به طور کامل به شما در رابطه با ترکیب رنگ سبز و ست کردن آن خواهیم گفت.

تنالیته های رنگ سبز

اگه در رنگ سبز کمی بیشتر آبی اضافه کنیم، به اصطلاح سبز آبی به دست میاد که این رنگ از سردی بیشتری برخورداره و برای لباس هایی که می خواییم ملایم تر به نظر بیاد بهتره. ولی اگه از رنگ زرد بیشتر توش استفاده بشه، در اصطلاح سبز زرد، این رنگ روشن تر و شاداب تر میشود و اگر در لباس استفاده بشه بسیار اون ست رو شاد می کنه.

با اضافه کردن رنگ آبی به رنگ سبز، رنگ سبز را به طیف سرد نزدیک تر می کنیم. حال اگر شما از ترکیب رنگ سبز و آبی در لباس های خود استفاده کنید، استایل شما ملایم تر خواهد بود. حالا اگر رنگ سبز را با رنگ زرد ست کنید، لباس شاد تری خواهید داشت زیرا ترکیب اون دو رنگ واقعا هیجان خوبی به استایل شما می بخشد.

ترکیب رنگ سبز با قرمز

حتما شما هم به این نتیجه رسیده ایدکه بهترین و جذاب ترین رنگی که با سبز ترکیب می شود، رنگ قرمز است. این رنگ مکمل فوق العاده ای برای سبز است و جذابیت فوق العاده ای را از نظر بصری ایجاد می کند. ولی باز هم ممکن است سلیقه افراد متفاوت باشد و ترجیح بدهند از ترکیب دیگری به جای این ست زیبا استفاده کنند.

ترکیب رنگ رنگ سبز و قرمز

اگر از ترکیب سبز با قرمز خوشتان نمی آید و یا حتی لباس قرمز رنگ ندارید که با رنگ سبز ست کنید، می توانید از رنگ های نزدیک به قرمز، مانند نارنجی و یا سرخابی استفاده نمایید.

«کفش قهوه ای رو با چه لباس و شلواری ست کنیم»

ست کردن لباس سبز و صورتی

این ست زیبا از ترکیب دو رنگ سبز و صورتی پررنگ تشکیل شده است. این ترکیب رنگ، استایل جذاب و شادی برای شما ایجاد می کند و اگر قصد دارید در مراسمی، توجه افراد را به خود جلب کنید، ترکیب رنگ سبز با دیگر رنگ های گرم، این امکان را برای شما فراهم می کند.

ترکیب رنگ سبز و صورتی

ست کردن لباس سبز و آبی

آبی که یکی از رنگ های تشکیل دهنده ی رنگ سبز است، ترکیب خیلی خوبی را با سبز ایجاد می کند. کار شما در این مورد راحت است زیرا می توانید به راحتی پیراهن و تیشرت سبز رنگ خود را با شلوار جین آبی ست نمایید و از بابت شیک بودن آن خیالتان راحت باشد.

ترکیب رنگ سبز و آبی

در ادامه باز هم از ترکیب رنگ سبز با دیگر رنگ ها نمونه ای برای شما آورده ایم:

ترکیب رنگ سبز با دیگر رنگ هااگر تصمیم دارید لباس سبز را با رنگ های دیگر ترکیب کنید به این نکته ها توجه کنید:

 1. سلیقه بسیار مهم است. همیشه طبق سلیقه خودتان از ترکیب رنگ ها استفاده نمایید تا علاوه بر راحت بودن، اعتماد بنفس خوبی را از آن ها بگیرید.
 2. چنانچه علاقه ندارید لباس سبز بپوشید ولی ترکیب آن را می پسندید، کافی است از زیور آلات، کیف و کفش سبز در استایل خود بهره ببرید. قدرت رنگ سبز را دست کم نگیرید. حتی همین آیتم های کوچک هم برای داشتن استایلی بی نظیر کافی است.

«10 نکته طلایی برای افزایش طول عمر لباس»

 1. ست کردن لباس به این معنی نیست که حتما از ترکیب دو رنگ در پوشش خود استفاده کنید. شما می توانید به راحتی رنگ های دیگری را نیز بر اساس سلیقه خود وارد ترکیب رنگ کنید و از آن لذت ببرید.
 2. هر چه رنگ سبز، روشن تر (یا به اصطلاح کمرنگ) باشد رنگی شاد و سرزنده تر است. برای مثال رنگ جوانه های گیاه، هنگامی که تازه شروع به رشد کرده اند سبز روشن هستند. حال هر چه به سمت تیرگی مانند سبز سدری، یشمی و زیتونی برویم رنگ های سنگین تری پدید می آیند. بنابراین برای ست کردن لباس ها دقت کنید تا در جای درست از رنگ های شاد و یا سنگین استفاده کنید.

 

نحوه شستن لباس های رنگی

لباس های رنگی به دلیل احتمال رنگ پس دادن، نیاز به مراقبت بیشتری در هنگام شستشو دارند. با رعایت چند نکته ساده می توان از رنگ پس دادن لباس های رنگی جلوگیری کرد و آنها را برای مدت طولانی با رنگی درخشان حفظ کرد.

مراحل شستن لباس های رنگی با ماشین لباسشویی

 1. لباس ها را بر اساس رنگ تفکیک کنید. لباس های رنگ روشن را از تیره جدا کنید. همچنین لباس های تیره را از یکدیگر جدا کنید تا در صورت رنگ پس دادن، رنگ یکدست باقی بماند.
 2. لباس ها را پشت و رو کنید. این کار باعث می شود رنگ لباس ها در معرض مالش و آسیب کمتری قرار گیرد.
 3. از شوینده مناسب مانند مایع لباسشویی استفاده کنید. از شوینده های مخصوص لباس های رنگی استفاده کنید. این شوینده ها از رنگ لباس ها محافظت می کنند و از رنگ پس دادن آنها جلوگیری می کنند.
 4. دمای آب را در حد متوسط (30-40 درجه سانتیگراد) قرار دهید. استفاده از دمای آب بالا باعث رنگ پس دادن لباس ها می شود.
 5. از خشک کن استفاده نکنید. خشک کردن لباس های رنگی در خشک کن باعث خشک شدن و پوسته پوسته شدن آنها می شود.

مراحل شستن لباس های رنگی با دست

 1. لباس ها را در یک تشت بزرگ با آب سرد خیس کنید.
 2. مقدار کمی شوینده مخصوص لباس های رنگی مانند پودر دستی به آب اضافه کنید.
 3. لباس ها را به آرامی با دست بشویید.
 4. لباس ها را آبکشی کنید تا تمام شوینده از آنها پاک شود.
 5. لباس ها را در یک حوله خشک کنید.

نکته مهم: در انتها این نکته را باید بگوییم که اگر لباس های رنگی خود را با لباسشویی میشویید، بهتر است برای اینکه بافت آن حفظ شود از نرم کننده لباس نیز استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که با توجه به جنس و بافت لباس این کار را انجام دهید.

سوالات متداول | ست کردن لباس سبز

پیراهن سبز با چه شلواری ست میشه؟

پیراهن و تیشرت سبز را میتوان با شلوارهایی به رنگ کرمی، سفید، مشکی، سرمه ای و آبی ست کنید.

ترکیب رنگ سبز و صورتی در لباس چگونه میشود؟

این ست زیبا از ترکیب دو رنگ سبز و صورتی پررنگ تشکیل شده است. این ترکیب رنگ، استایل جذاب و شادی برای شما ایجاد می کند و اگر قصد دارید در مراسمی، توجه افراد را به خود جلب کنید، ترکیب رنگ سبز با دیگر رنگ های گرم، این امکان را برای شما فراهم می کند.

آیا ترکیب قرمز با سبز خوب میشود؟

بهترین و جذاب ترین رنگی که با سبز ترکیب می شود، رنگ قرمز است. این رنگ مکمل فوق العاده ای برای سبز است و جذابیت فوق العاده ای را از نظر بصری ایجاد می کند. ولی باز هم ممکن است سلیقه افراد متفاوت باشد و ترجیح بدهند از ترکیب دیگری به جای این ست زیبا استفاده کنند.

 

مطالب مرتبط
نظر بدهید